مقاله

ترموستات خودرو چیست؟

ترموستات خودرو چیست؟

ترموستات خودرو، قطعه‌ای مهم در سیستم خنک کننده ماشین‌هاست که رسالت اصلی آن تنظیم جریان مایع خنک کننده بین رادیاتور و موتور است. این قطعه ابعاد بزرگی ندارد و به راحتی در کف دست شما جا می‌شود، اما همین جز کوچک، نقش تعیین کننده‌ای در سلامت ماشین شما دارد. زیرا هیچ چیز مانند کار کردن موتور به مدت طولانی با دما و حرارت بالا، خطر آفرین و حادثه ساز نیست. اگر شانس بیاورید و در چنین موقعیتی ایمنی شما و سرنشینان آسیب نبیند، قطعا موتور آسیب خواهد دید و باید هزینه زیادی برای آن صرف کنید.

ترموستات خودرو چگونه کار می کند؟

ترموستات خودرو بین موتور و رادیاتور قرار دارد. هنگامی که دمای آب پایین است ، آب را مسدود کرده و از گردش آن جلوگیری می کند. بنابراین ، هنگامی که خودرو را برای اولین بار در صبح روشن میکنید ، موتور در اسرع وقت به دمای کار می رسد. هنگامی که دمای موتور به حد لازم می رسد ، ترموستات باز می شود تا بیش از حد گرم نشود و آب در سیستم خنک کننده شروع به گردش کند و به این ترتیب ترموستات به کار خود ادامه می دهد. حتی اگر ترموستات باز شود و آب در گردش باشد، با افزایش مجدد دما ، سنسور حرارت، وضعیت را تشخیص داده و فن را روشن می کند.

بهترین درجه ترموستات خودرو چند است؟

درجه ترموستات خودرو از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. ترموستات بعضی از خودروها در دمای 75 درجه باز می شود. برخی از خودروها نیز در دمای 83 درجه سانتی گراد، ترموستاتشان باز می شود. ترموستاتی که برای خودرویی خاص طراحی شده است و به طور فابریک روی آن نصب می گردد از هر لحاظ برای آن خودرو مناسب است و طبق ویژگی های همان خودرو طراحی شده است.نصب ترموستاتی با دمای پایین تر به جای ترموستات فابریک مشکلاتی را برای خودرو به وجود می آورد.  همان طور که می دانید برای برخی از خودروها چندین نوع ترموستات خودرو در بازار وجود دارد.

اگر ترموستات نباشد

نبود ترموستات در کوتاه مدت و در فصل تابستان مفید است و باعث می شود در روزهای خیلی گرم تابستانی دمای خودرو بالا نمی رود. اما در دراز مدت به موتور خودرو آسیب زده و بازدهی و عمکرد آن را کاهش می دهد.

انواع ترموستات

ترموستات الکترومکانیکی

این نوع ترموستات که دارای عمر بالایی است، دارای دو نوع حسگر دما بوده و باز و بسته شدن سوپاپ در آن‌ها توسط یک رابط مکانیکی انجام می‌شود. به این ترتیب که سیگنال‌های این حسگرها به میکروسوئیچ مدار الکتریکی ترموستات فرستاده می‌شود و این سوئیچ رابط مکانیکی را به حالت فعال یا غیر فعال درآورده سوپاپ را باز یا بسته می‌کند. حسگرها در این نوع ترموستات از جنس مایع یا فلز هستند. بر اساس جنس حسگر به این ترموستات‌ها مویین یا بایماتال گفته می‌شود.

ترموستات الکترونیکی

در این نوع ترموستات، حسگرهای دمایی،‌ سیگنال‌های تغییرات دما را به صورت جریان الکتریکی به یک رله مینیاتوری ارسال می‌کنند. این رله کنترل سوپاپ را در اختیار دارد و براساس سیگنال‌های دریافتی باز و بسته شدن آن را تنظیم می‌کند.

ترموستات فانوسی

این ترموستات مکانیکی که در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می‌گرفت، در محفظه خود دارای الکل بود و انبساط و انقباض الکل در آن، منجر به واکنش پیستون و تغییر حالت سوپاپ می‌شد. عدم دقت کافی در الکل و امکان تنظیم دقیق حساسیت دمایی آن، همچنین واکنش نه چندان سریعش منجر به کنار گذاشته شدن این نوع ترموستات شد. علاوه بر اینکه الکل موجود در این نوع ترموستات در کنار موتور، خطراتی را نیز به همراه داشت.

ترموستات مومی

این نوع نیز در محفظه خود موم مخصوص حساس به دما دارد که منبسط و منقبض شده و باز و بسته شدن سوپاپ ترموستات را کنترل می‌کند. حساسیت دمایی موم این نوع ترموستات توسط تولید کننده خودرو و با توجه به دمای بهینه موتور تنظیم می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *