مقاله

رادیاتور در خودرو چیست و چگونه کار می کند؟

رادیاتور در خودرو چیست و چگونه کار می کند؟

اگرچه اکثر مردم نام رادیاتور را شنیده اند، اما ممکن است از هدف یا اهمیت آن آگاه نباشند. به زبان ساده، رادیاتور جزء مرکزی سیستم خنک کننده خودرو است. وظیفه اصلی آن نظارت و تنظیم دمای موتور خودرو و جلوگیری از گرم شدن بیش از حد آن است.

موتور یک وسیله نقلیه با سوزاندن سوخت و تولید انرژی از بسیاری از قطعات متحرک آن، نیروی مورد نیاز آن را می‌دهد. این نیرو و حرکت می تواند مقدار زیادی گرما را در سراسر موتور ایجاد کند. برای جلوگیری از گرمای بیش از حد که می تواند باعث آسیب جدی شود، مهم است که این گرما را از موتور در حین کار حذف کنید.

رادیاتور در خودرو چیست؟

رادیاتور به حذف گرمای اضافی از موتور کمک می کند. این بخشی از سیستم خنک کننده موتور است که همچنین شامل یک خنک کننده مایع، شیلنگ هایی برای گردش مایع خنک کننده، یک فن و یک ترموستات است که دمای مایع خنک کننده را کنترل می کند. مایع خنک کننده از طریق شیلنگ ها از رادیاتور، از طریق موتور برای جذب گرمای اضافی موتور جریان می یابد و به رادیاتور باز می گردد.

پس از بازگشت به رادیاتور، پره های فلزی نازک، گرمای مایع خنک کننده را به هوای بیرون آزاد می کنند، زیرا مایع داغ از آن عبور می کند. هوای خنک از طریق مشبک خودرو به داخل رادیاتور جریان می‌یابد تا به این فرآیند و زمانی که خودرو ساکن است کمک کند. هنگام بیکار بودن در ترافیک، فن سیستم هوا را می دمد تا دمای مایع خنک کننده گرم شده را کاهش دهد و هوای گرم را از خودرو خارج کند.

پس از عبور مایع خنک کننده از رادیاتور، در موتور به گردش در می آید. این چرخه تبادل حرارتی برای حفظ دمای عملیاتی بهینه و جلوگیری از گرم شدن بیش از حد موتور مداوم است.

رادیاتور دارای سه قسمت اصلی است: هسته، درپوش فشار و مخازن خروجی و ورودی. هسته بخش اصلی است که توسط یک بلوک فلزی بزرگ با ردیف هایی از باله های فلزی باریک تعریف شده است. اینجاست که مایع خنک‌کننده داغی که از موتور عبور کرده گرمای خود را آزاد می‌کند و رادیاتور آن را برای اجرای بعدی خود از طریق مدار مبدل حرارتی خنک می‌کند.

درپوش فشار سیستم خنک کننده را آب بندی کرده و آن را تحت فشار نگه می دارد. این فشار برای عملکرد موثر رادیاتور ضروری است زیرا از جوشیدن و سرریز شدن مایع خنک کننده جلوگیری می کند.

 

مخازن خروجی و ورودی، مایع خنک کننده را پس از گردش در موتور به رادیاتور هدایت می کنند. این مخازن زمانی که مایع بسیار داغ است مدیریت می کنند.

یکی دیگر از اجزای کلیدی رادیاتور خود مایع خنک کننده است. اگرچه یک قطعه مکانیزه نیست، اما عنصر حیاتی است که گرما را از موتور دور می کند و به رادیاتور اجازه می دهد کار خود را انجام دهد.

 

رادیاتور چگونه کار می کند؟

رادیاتورها از طریق فرآیند انتقال حرارت به نام همرفت کار می کنند. هنگامی که آب رادیاتور گرم می شود، هوای اطراف نیز از طریق همرفت گرم می شود و این هوای گرم با گردش هوا در اطراف اتاق حرکت می کند. همانطور که آب گرم از طریق سیستم جریان می یابد، شروع به خنک شدن می کند.

موتورها در عملیات خود گرمای زیادی ایجاد می کنند و توسط مواد منفجره مینیاتوری خاموش می شوند! برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد موتور، خودروی شما مایع خنک کننده را از طریق موتور پمپ می کند که گرما را دریافت کرده و آن را از بلوک موتور دور می کند.

مایع خنک کننده گرمای تولید شده توسط موتور شما را می گیرد و آن را به رادیاتور شما منتقل می کند، که هوا را در سراسر مایع می دمد – آن را خنک می کند و با هوای خارج از ماشین شما تبادل گرما می کند.

رادیاتور با عبور مایع خنک‌کننده از پره‌های فلزی نازک کار می‌کند، که اجازه می‌دهد گرما راحت‌تر به هوای خارج از ماشین شما برسد. گاهی اوقات، یک فن وجود دارد که هوا را در سراسر رادیاتور می دمد تا هوای گرم را از ماشین شما خارج کند.

رادیاتورها در اشکال، اندازه‌ها و طرح‌های مختلفی تولید می‌شوند، اما عملکرد اصلی آن‌ها یکسان است.

چه زمانی باید رادیاتور خودرو را چک کنیم؟

همان طور که به آن پرداختیم رادیاتور ماشین از مهم ترین قطعات خودرو بوده که باید توسط راننده به طور منظم تست و بررسی شود و در صورت وجود هرگونه ایراد یا کارنکردن صحیح آن، فورا بررسی و به مراکز تعمیرگاهی مراجعه شود. در ادامه به چند روش نگهداری رادیات می پردازیم:

  • یکی از نکات بسیار مهمی که باید هموار به ان توجه داشته و آن را چک نمایید، سطح آب مخزن رادیاتور است. سطح آب مخزن رادیاتور را به خصوص اگر مالک خودروی ایرانی هستید، به صورت هفتگی چک نمایید. کاهش آب رادیاتور خبر از مشکلاتی مانند سوراخ بودن یا پوسیدگی لوله های گردش آب، سوراخ شدن رادیاتور، خراب شدن واتر پمپ و یا واشر واتر پمپ، خرابی واشر سرسیلندر و… باشد.
  • سعی کنید بر اساس یک برنامه منظم ماهانه یا سالیانه بر اساس نوع خودرو، آب داخل رادیاتور را تعویض کرده و هواگیری به طور صحیح انجام دهید. در هنگام تعویض آّب رادیاتور بهتر است رسوبات ته نشین شده در لوله های رادیات هم تمیز شود.
  • هر 3 ماه یکبار اجزا سیستم رادیات خودرو را بررسی کنید. اجزایی مانند شلنگ ها و لوله ها رادیاتور که از بیرون قابل مشاهده هستند و به آن ها دسترسی دارید را بررسی کنید. در صورت مشاهده مواردی همچون: علائم پوسیدگی، شکستگی یا ترک خوردگی لوله ها و تورم یا برآمدگی یک جهته شلنگ ها، باید شلنگ ها و لوله هارا تعویض نمایید.
  • همواره به درب رادیاتور خودرو توجه داشته باشید. هرگونه پوسیدگی یا خرابی واشرها در قسمت بسته شدن درب رادیات موجب بیرون ریختن آب رادیاتور از مخزن شده و موجب جوش آوردن خودرو و مشکلات بعدی می شود.
  • همواره به درجه آمپر آّب خودرو توجه داشته باشید. افزایش دمای آّب رادیاتور و کارکردن فن خودرو در دور تند به طور متناوب می‌تواند نشان از خرابی ترموستات خودرو باشد. باز و بسته شدن ترموستات ضامن عملکرد صحیح گردش اب در سیستم رادیاتور بوده و قفل کردن آن می تواند منجر له جوش آوردن خودرو و سوختن واشر سر سیلیندر خودرو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *