مقاله

عملکرد کویل خودرو چیست؟

عملکرد کویل خودرو چیست؟

کویل خودرو ولتاژ پایین باتری را گرفته و سپس با سیم پیچ‌های آن به ولتاژ بالا تبدیل کرده و نیروی لازم برای احتراق کامل خودرو را فراهم می‌سازد. سیم پیچ اولیه کویل خودرو جریان را از باتری می‌گیرد و مقداری آن را تقویت کرده و سپس وارد سیم پیچ ثانویه می‌کند. سیم پیچ ثانویه کویل میزان جریان ولتاژ را تا حد خیلی بالاتری تقویت خواهد کرد و نقش اصلی را در افزایش ولتاژ ایفا می‌کند.

 

کویل چگونه کار می کند؟

کویل از دو سیم پیچ تشکیل شده است. سیم پیچ مدار اولیه و سیم پیچ مدار ثانویه. مدار اولیه معمولاً روی مدار ثانویه قرار گرفته این مدار از یک رشته سیم روکش دار به قطر حدوداً 0.8 تا یک میلی متـر پیچیده شده است ( این رشته سیم به وسیله لاک عایق شده است ) تعداد حلقه هـای ایـن سیم پیچ که روی هسته قـرار می گیرد حدوداً ۲۵۰ تا ۳۵۰ دور میباشد . یک سر این سیم پیچ از داخل کوئل به قطب ورودی کویل  که از IGN سوئیچ آمده وصل شده و سر دیگر آن به قطب خروجی کویل لحیم شده و به پلاتین متحرک داخل دلکو می رود .

معمولا روی هسته کویل پیچیده شده و از یک رشته سیم بسیار نازک که قطر آن حدودا 0.1میلی متر می باشد تشکیل شده است. تعداد حلقـه هـای ثانویه حدوداً ۵۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ دور است و مانند سیم پیچ اولیه به وسیله لاک روکش و عایق بندی شده است . یک سر این سیم پیچ بـه مـدار اولیه محل خروجی کویل متصل و سر دیگرش از ترمینال مرکـزی کویل خارج می گردد .

پوسته کویل را معمولا از فلز آلومینیوم که تبادل حرارتی خوبی دارد و می تواند گرمای داخلی کویل را به راحتـی خـارج کند می سازند داخل کویل روغن مخصوصی ریخته اند که ضمن انتقال حرارت دی الکتریک است ( نارسانا ) .

در بعضی کویل ها از یک مقاومت که با مدار اولیه به صورت سری بسته می شود استفاده می شود. این مقاومت گاهی در داخـل كـویل و گاهی در خارج کویل قرار دارد، وظیفه این مقاومت محافظت کردن از سیم پیچ های مدار اولیه در زمان های مختلف می باشـد . مثلاً در زمان باز بودن سوئیچ بعد از خاموش کردن موتـور چنـان چـه پلاتین ها روی هم قرار گرفته باشند از عبور جریان و سوختن پلاتین و کویل تا حدودی جلوگیری می کند . مقاومت سری در هنگام استارت اتصال کوتاه شده و باعث زود روشن شدن موتور می شود.

علائم خراب شدن کوئل

صدای بلند و آزار دهنده

شنیدن صدایی شبیه به صدای انفجار در قسمت اگزوز می تواند یک نشانه برای خرابی کوئل باشد، هنگامیکه یک کوئل احتراق مشکل (نقص) داشته باشد نمی تواند ولتاژ کافی تولید کند و به شمع های خودرو ارسال کند در نتیجه احتراق به صورت ناقص ایجاد می شود و بخشی از سوخت به صورت بلا استفاده باقی می ماند که بعدا از طریق اگزوز خارج می شود. اما گاهی اوقات این سوخت در حین خارج شدن منفجر می شود که سبب شنیدن صدای بلندی می شود و  در دراز مدت آسیب جدی به خودرو می زند.

شایان ذکر است که تنها دلیل شنیدن صدا انفجار خرابی کوئل نیست، بلکه اگر شمع ها به درست کار نکنند یا مخلوط سوخت و هوا به قدر کافی (کمتر یا بیشتر از حد مجاز ) غنی نباشد نیز سبب انفجار در مسیر اگزوز می شود.

نشانه بارز این اتفاق زمانی است که شما یکی از سه حالت زیر را در خودروی خود مشاهده کنید:

  1. دود سیاه که از قسمت اگزوز خارج می شود
  2. بوی تند و قوی بنزین که به سبب احتراق ناقص اتفاق می افتد
  3. بوی آتش سوزی به دلیل انفجارهای تصادفی

موتور متوقف شده یا به درستی کار نمی کند

هنگامیکه یکی از سیلندرها به درستی آتش نگیرد یا اینکه اصلا محترق نشود موتور به درستی کار نمی کند. این موضوع ممکن است با صدای عجیبی همانند تق تق ( همانند سرفه انسان)، حرکات ناگهانی و یا لرزش در هنگامیکه ماشین روشن است ولی حرکت نمی کند (اصطلاحا درجا کار می کند مثل ایستادن در پشت چراغ قرمز) همراه باشد. معمولا این موضوعات زمانی پدیدار می شوند که کوئل خراب باشد، البته شمع خراب و سیستم سوخت رسانی معیوب هم ممکن است این موارد را ایجاد کنند.

این اتفاقات در هر زمانی ممکن است رخ دهد اما در حالتی که موتور تحت فشار بیشتری است مانند زمان شتاب احتمال وقوع نشانه های فوق بیشتر است.

اگر موضوع خرابی کوئل حاد شود، هنگامیکه می خواهید اتومبیل را روشن کنید باید چندین مرتبه استارت بزنید تا روشن شود یا زمانیکه می خواهید شتاب بگیرید خودرو به صورت ناگهانی خاموش می شود.

زیاد شدن میزان سوخت

وقتی یک مدتی ماشین دارید متوسط مصرف سوخت دستتان می آید، هرگاه متوجه شدید که مسافت کمتری را با میزان سوخت سابق پیموده اید به احتمال خیلی زیاد کوئل احتراق آسیب دیده است. هنگامیکه شمع ها نیروی لازم جهت جرقه زدن را دریافت نمی کنند، سیستم با تزریق سوخت بیشتر سعی می کند این کار را جبران کند.

دلایل دیگری که سبب می شود سوخت شما زودتر از میانگین همیشگی تمام شود، ممکن است سنسور معیوب اکسیژن یا انژکتور باشد که برای تشخیص باید سیستم داخلی ماشین به طور کامل بررسی شود.

موتور سخت استارت می خورد

این مورد معمولا برای خودروهایی پیش می آید که یک کوئل احتراق دارند. اگر تمام سیستم فقط به یک کوئل وابسته باشد با بروز کوچکترین مشکلی در کوئل، ماشین با یک استارت روشن نمی شود. با این وجود ممکن است مشکل سخت استارت خوردن در هر خودروی دیگری که چند کوئل دارد هم به وجود بیاید. هنگامیکه بیش از یک شمع قدرت کافی برای جرقه زدن را دریافت نکند ماشین به هیچ وجه روشن نمی شود.

اگر هنگام استارت زدن شما صدا می شنوید احتمالا کوئل هنوز کار می کند، اما نمی تواند نیرو لازم جهت جرقه زدن را به شمع برساند برای همین ماشین روشن نمی شود.

نشت روغن

اگر یک کوئل احتراق آسیب ببیند درحین کار بیش از حد گرم می شود، بنابراین محفظه روغن که کوئل در آن وجود دارد به علت گرمای بیش از حد ترک بر می دارد و سبب نشت روغن می گردد.

البته ممکن است شمع ها به دلیل فرسایش بیشتر دچار شکاف شوند و کوئل برای جرقه زدن شمع انرژی با ولتاژ بالاتری را تولید کند. تولید کردن انرژی با ولتاژ بالاتر سبب گرم شدن بیشتر می شود که در نهایت نشت روغن را حاصل می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *