مقاله

وایر شمع چیست ؟

وایر چیست و چه وظیفه ای دارد؟

وایر شمع وظیفه مهم انتقال برق خروجی از سیستم جرقه زنی به شمع های موتور را دارد. در سیستم های جرقه زنی مدرن، وایر شمع هم به طور کلی حذف شده است و کوئل به صورت مستقیم روی شمع قرار گرفته است که این طرح از افت ولتاژ جلوگیری میکند.

اتومبیل هایی که دارای این سیستم هستند عبارتند از: پرشیا، تندر ۹۰ و زانتیا و ۲۰۶ و سمند EF7 … البته در کشور ما خودروهای دارای وایر شمع هنوز هم تولید میشوند.

جنس وایرهای شمع در موتورهای کاربراتوری و انژکتوری یکی است و فقط ممکن است به دلیل طرح موتورها، شکل و یا طول آنها تغییر کند.

انواع وایر شمع

وایر شمع اتومبیل دارای انواع مختلفی است که ساختار کلی مشابهی دارند و تمامی آنها نیز یک هدف را دنبال می‌کنند. تنها وجه تمایز این وایرها، جنس اجزای درونی آنها است که به طور کلی به سه نوع مختلف تقسیم می‌شوند. انواع وایر شمع شامل:

وایر شمع سیمی

وایر سیمی یکی از انواع منسوخ شده وایر شمع است که از آلیاژ مس و یا فولاد ساخته می‌شود. ساختار وایر شمع سیمی شامل یک لایه رسانا، یک بافت تقویت کننده و یک لایه سیلیکونی است که به دلیل جنس رسانای نامناسب برای سیستم خودور، ایجاد پارازیت در انتقال برق و همچنین اختلال در عملکرد کامپیوتر ماشین دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

وایر شمع ابریشمی

وایر ابریشمی به عنوان یکی از بهترین انواع وایر شمع شناخته می‌شود که رسانای مورد استفاده در آن از جنس سیلیکون و لاتکس است. وایر ابریشمی به دلیل ساختار انعطاف پذیر، مقاومت بالا و همچنین کاهش میزان نویز و پارازیت در اغلب خودروها مورد استفاده قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که در داخل وایر ابریشمی هیچگونه سیمی وجود ندارد و برای انتقال ولتاژ در آن از چندین رشته نخ باریک شبیه به ابریشم استفاده شده است.

وایر شمع بوبین دار

وایر شمع بوبین دار نیز یکی دیگر از انواع پرکاربرد و پرمصرف وایر است که رسانای آن از جنس نیکل و یا کروم بوده و مقاومت بسیاری بالایی در برابر پارازیت و نویز دارد. این وایر از لایه‌های مختلفی همچون الیاف کاهش دهنده پارازیت، نویزگیر، یک لایه فنری از جنس کروم یا نیکل،‌ یک لایه عایق از جنس سیلیکون،‌ بافت تقویت کننده و لایه سیلیکونی خارجی تشکیل شده است.

طول عمر وایر شمع چقدر است؟

تعیین طول عمر وایر شمع خودرو به‌صورت دقیق امکانپذیر نیست، میزان عبور جریان برق از کابل وایر و میزان انتقال حرارت از موتور به این قطعه دو عامل بسیار مهم در تعیین عمر مفید آن به شمار می‌رود. از طرفی برای تخمین حداقل یا حداکثر عمر وایر، کارکرد و کیلومتر خودرو را نیز در نظر می‌گیرند. جنس وایر تولیدشده توسط کارخانه‌ها نیز از دیگر عوامل مهمی است که می‌تواند جایگاه و نقش ویژه‌ای در تعیین عمر این قطعه داشته باشد.

کابل وایر علی‌رغم ظاهر نسبتاً ساده و عملکرد محدود، تأثیر ملموسی در کاهش یا افزایش شتاب خودروها دارد. در صورت بروز هرگونه ایراد یا خرابی در وایر به ویژه در خودروهایی با قدرت کم «کمتر از 4 سیلندر» می‌توان شاهد ریپ زدن اتومبیل و درنتیجه تغییر چشمگیری در قدرت موتور بود. دمای موتور نیز با توجه به خرابی وایر افزایش می‌یابد، درنتیجه میزان تولید آلاینده‌ها یا لرزش موتور نیز در این صورت احساس می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *