مقاله

جک هیدرولیک فرمان چیست؟

جک هیدرولیک فرمان چیست؟

جک هیدرولیک فرمان یا کمک فرمان قطعه ای است که برروی جعبه فرمان خودروهای فرمان هیدرولیک نصب می شود. وظیفه این قطعه جلوگیری از نرم بودن بیش از حد فرمان در سرعت بالا می باشد.

در خودروهایی مانند پژو405 و سمند این قطعه بر روی جعبه فرمان خودرو نصب گردیده که کمک زیادی در فرمان پذیری خودرو در سرعت های زیاد می کند. پراید از نمونه خودروهایی است که با وجود داشتن فرمان هیدرولیک در تعدادی از مدل ها از وجود جک هیدرولیک (کمک فرمان) بهره نمی برد.

نداشتن جک هیدرولیک فرمان در خودرو پراید باعث تیز بودن فرمان در سرعت های زیاد می شود که عدم وجود این قطعه باعث عدم فرمان پذیری مناسب خودروی پراید در سرعت های بالا شده است.

سؤال: در وضعیتی که موتور روشن و راننده فرمان را نچرخانده است، وضعیت چرخش روغن به شکلی است؟

با چرخش پمپ هیدرولیک از طریق تسمه دینام و توسط پولی سر میل‌لنگ، روغن از مخزن کشیده شده و با افزایش فشار به سمت شیر هیدرولیکی(مُقسم) حرکت می‌کند اما از آنجا که نیرویی بر روی غربیلک وجود ندارد که موجب پیچش میله پیچشی شود، شیر هیدرولیکی متصل در حالتی قرار دارد که روغن به سمت جک هیدرولیک هدایت نمی‌شود، در این وضعیت شیر چرخشی ورودی که از طرف پمپ است را به خروجی که به مخزن متصل است، ارتباط می‌دهد.

سؤال: چرا نباید فرمان را در حالتی که به‌طور کامل به چپ و یا راست چرخانده‌ایم، در زمان طولانی نگهداریم؟

در زمانی که فرمان توسط راننده، چرخانده و به انتها رسیده است یعنی جک تا انتهای کورس خود حرکت کرده است لذا میله پیچشی(فنر پیچشی) که از یک طرف به پینیون و شانه ای فرمان متصل است، قادر به چرخش نیست و چرخاندن فرمان سبب حداکثر چرخش میله پیچشی و به جهت آن، چرخش شیر هیدرولیک(مُقسم) می‌گردد، در این حالت روغن پرفشار از طریق شیر هیدرولیک(مُقسم) به سمت جک حرکت می‌کند اما از آنجا که جک در انتهای کورس است، پره‌های پمپ تحت فشار قرار گرفته و مقداری روغن(با فشار بالا) از شیر هیدرولیک و مقداری روغن(با فشار بالا) نیز از خلاصی بسیار اندک بین پره ها و دیواره داخلی پمپ فرار می‌کند لذا چرخاندن فرمان و نگه داشتن آن در انتهای کورس سبب خرابی پمپ، آسیب دیدن شیر هیدورلیک، افزایش شدید دمای روغن هیدرولیک و استهلاک قطعات دیگر سیستم می‌شود.

علائم خرابی جک هیدرولیک فرمان پژو

جک فرمان کمکی ۴۰۵ در صورت خرابی علائمی از خود نشان می‌دهد که با شناخت علائم و نشانه‌های آن به راحتی می‌توانید نسبت به خرابی و عدم خرابی جک فرمان ۴۰۵ آگاه شوید.

به محض خرابی این قطعه شما با موارد زیر رو به رو خواهید شد

  • سنگینی فرمان ۴۰۵
  • افزایش دامنه دور فرمان
  • شنیدن صدای لقی از جعبه فرمان
  • اشکلات در فرمان دهی خودرو

با توجه به موارد بالا اگر خودرو شما دچار این علائم شده است به احتمال زیاد جک فرمان خودرو شما آسیب دیده و یا فرسوده شده است که با توصیه تعمیرکار مطمئن اقدام به تعویض جک فرمان ۴۰۵ نمایید و یا در صورت امکان به تعمیر جک فرمان پژو بپردازید.

جک هیدرولیک فرمان 405 را از کجا تهیه کنیم؟

در صورت اطمینان از خرابی جک هیدرولیک خودروی خود باید سریعا نسبت به تعویض آن اقدام کنید. ما در سایت دیجی رفان برای شما کاربران عزیز جک هیدرولیک فرمان خودروی 405 را قرار داده ایم و شما می توانید به راحتی و با کلیک بر روی لینک نسبت به خرید آن اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *